Haber

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Cevahir Asuman Yazmacı, Organize ve BESİ Organize Sanayi Bölgelerindeki işletmeleri ziyaret etti.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Cevahir Asuman Yazmacı, Organize ve BESİ Organize Sanayi Bölgelerindeki işletmeleri ziyaret etti.

Sanayi alanında bir dizi temaslarda bulunan Milletvekili Yazmacı, Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müdürü Osman Oktay’ı ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Şanlıurfa’nın her alanda olduğu gibi sanayide de hızla büyüdüğünü belirten Yazmacı, “İlimiz sanayide büyüyor, üretimleriyle dünyaya açılıyor. Şanlıurfa OSB’de 396 fabrika aktif olarak üretim yapıyor, 62 fabrika proje aşamasında ve 137 fabrika yapım aşamasında. 2 milyar 39 milyona destek sağlandı. Teşviklerle işletme sayısı ve istihdam arttı. Sanayi alanında da şehrimizi daha iyi noktalara taşıyacağız.” söz konusu.

Yazmacı daha sonra Şanlıurfa Tarıma Dayalı İhtisas BFE OSB yetiştiricileri ile bir araya gelerek tesisleri gezdi.

Sunulan hizmetlerle ilgili durum değerlendirmesi yapan Yazmacı, şunları söyledi:

“Kurulduğu 2007 yılından bu yana gelişen ve daha fazla yetiştiriciye hitap eden BESİ OSB’de 8 bin 360 dönüm arazide 512 tahsisli, üretim aşamasında olan 172 çiftlik var. Orman Bakanımız İbrahim Yumaklı’ya iletin.”

Yazmacı, BESİ OBS bünyesindeki biyogaz enerji sistemleri tesisini de ziyaret ederek, hayvansal ve bitkisel atıklardan elektrik ve gübre üretimi konusunda yetkililerden bilgi aldı.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği ve Çaba Validasyonuna sahip tek tesis olduklarını belirten Milletvekili Yazmacı, “Ülkemiz için elektrik ve gübre üreten tesisteki çalışmaları büyük bir memnuniyetle dinledim. özellikle Şanlıurfa’da.Doğaya bırakacağı 1000 m3 atığın günlük stabil koşullarda kontrolsüz bir şekilde fermantasyon ve hijyen ile temizlenmesi için faaliyetlerine devam etmektedir.Yılda 9 milyon 600 bin m3 saf metan üretilmektedir.Gübreleme ile 400 bin Şanlıurfa’mızda dekarlık arazide, toprakların organik element seviyesi yükseltilerek organik tarıma temel atılıyor.Bu tesisi şehrimize kazandıran yatırımcılarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Yazıcı ziyaretleri kapsamında fabrika işçileri ile de bir araya geldi. Bir tekstil fabrikasının işveren ve işçileri ile bir araya gelen Yazmacı, fabrikayı gezerek çalışanlarla sohbet etti. Yazmacı, “Fabrikayı gezerken üretim ve işçilik maliyetini bir kez daha anladım” dedi.

haber-camliyayla.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu