Haber

Akşener ve Yavaş Bursa’dan seslendi… Kemal’e bir oy, Meral’e bir oy

BURSA (İGFA)– YETER Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Bursa Tarih Yazacak, Türkiye Tarih Yazacak” mitingi için Bursalılarla Kent Meydanı’nda bir araya geldi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın eşlik ettiği mitingde Kent Meydanı’nı dolduran Bursalılar, ellerinde Türk bayrakları ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i selamladı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Başkan Yardımcısı adayı Mansur Yavaş, halka seslendi.

BURSA’DAN SİNAN ATEŞ’TEN AÇIKLAMA

Eski İdeal Ocaklar Lideri Sinan Ateş’in öldürülmesine ilişkin açıklama yapan Yavaş, “Başta cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener olmak üzere diğer dört liderle verdikleri söz; Yapılacak şey bu cinayetin tüm faillerini yakalamak, cezalarını çekmek” dedi.

İktidar cephesinin seçim sürecinde kullandığı dili vurgulayan Yavaş, “Seçime gidiyoruz. ‘Kılıçdaroğlu’nun birileri tarafından aday gösterildiğini söylüyorlar.’ Tanıdığım Sayın Cumhurbaşkanı en az 100 defa Kılıçdaroğlu’na ‘Benden önce çıkın’ dedi Meğer onu aday yapan sizsiniz Şimdi ne oldu sandıklar yükselince bu kez sesler başlıyor yükselmek” dedi.

Mansur Yavaş’ın ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener söz aldı.

Öldürülen Ülkü Ocakları eski Başkanı Sinan Ateş ile ilgili bir mesaj veren Akşener, “Sinan Ateş’in ağabeyleri, Sinan Ateş’in ablaları Bursa değer kaybetti. Ankara’nın göbeğinde genç bir akademisyen katledildi. Azmettirenler Gabar’da bize mezarlar kazdıran, ayağının santimini bilen Sayın Erdoğan, Sinan Ateş’in katillerini ve azmettiricilerini nasıl bulamıyorsunuz?” söz konusu.

“KEMAL’E 1 OY, MERAL’E 1 OY”

Akşener, “İktidardan ayrılmanın adı budur. Sözü geçmeyen cumhurbaşkanı topal ördek olmuştur” dedi. “Sayın Kılıçdaroğlu’nu alkışlarla makamına oturtacağız. İYİ Parti’nin ve Meral Akşener’in hali ne olacak? Ben başbakan olacağım ama sizin helal oyunlarınızla. Siz bizim partimizi birinci parti yapacaksınız, ben de olacağım. Sizlerin oylarıyla başbakan.Bir oy Kemal’e, bir oy Meral’e.” e” dedi.

EKONOMİNİN KARŞILAŞACAĞI İSİM BELLİ OLDU

Meral Akşener’in konuşmasının ardından sürpriz bir ismi kürsüye davet etti. Ekonomi alanında görev alacak değerli bir ismi açıklayan Akşener, 30 yıl ABD’de eğitim görmüş bir kişiyi arayarak 30 yıldır Türk vatandaşı olduğunu ifade etti. Dr. Bilge Yılmaz’a ekonominin emanet edileceği bir insan olduğunu söyledi.

prof. Bilge Yılmaz’ın dünyanın en önemli finansörlerinden biri olduğunu ancak Amerikan vatandaşı olmadığını, halen Türk vatandaşı olduğunu anlatan Akşener, “Kendiniz için bir vatandaş, sizin için bir Türk vatandaşı alın” yorumunu yaptı.

Bursa milletvekili adaylarının sahneye çağrıldığı mitingin sonunda “İşte şampiyonlar ligi oyuncularını size emanet ediyorum” diyen Akşener, Bursaspor hakkında “Bursaspor’a yapılan haksızlıkları düzelteceğiz. “

mengen-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu