Haber

Almanya’da uzun mesafeli toplu taşıma araçlarında zorunlu olan maske kaldırıldı

Almanya Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, Berlin’de yaptığı açıklamada, 2 Şubat’tan itibaren ülkede uzun mesafeli toplu taşıma araçlarında artık yolcuların FFP2 maskesi takmasına gerek kalmayacağını belirtti.

Lauterbach, hükümetin maske takma zorunluluğunu kaldırma kararının Kovid-19’un oluşturduğu riskin azalması nedeniyle planlanandan birkaç ay önce alındığını belirterek, “Nüfus yüksek bir bağışıklık geliştirdi ve uzmanlarımız artık başka bir büyük, büyük kış dalgası beklemiyor.”sözlerini kullandı.

Uzun mesafeli tren ve otobüslerde maske takma zorunluluğu, Enfeksiyondan Korunma Yasası kapsamında kalan son önlemlerden biriydi. Söz konusu yasa 7 Nisan prestijiyle yürürlükten kaldırılacaktı.

Ayrıca uzun mesafeli ulaşım kuralları ülke çapında olmasına rağmen toplu ulaşım konusunda devletler kendi kararlarını vermektedir.

Schleswig-Holstein, Bavyera ve Saksonya-Anhalt eyaletlerinde toplu taşıma araçlarında zorunlu maske zorunluluğu bu yılın başında kaldırılırken, Saksonya’da otobüs, tren ve tramvaylarda FFP2 maske takma zorunluluğu 16 Ocak’ta getirildi. , ve 2 Şubat’ta Berlin, Brandenburg ve Mecklenburg-Vorpommern eyaletlerinde de kaldırılacak.

Thüringen eyaletinde maske zorunluluğu 3 Şubat’ta sona erecek.

belenajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu