Ekonomi

Baklavacılar enflasyonla mücadele için yüzde 10 indirim kampanyası başlattı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ticaret Bakanı Ömer Bolat’ın yaptığı “indirim çağrısına” ticaret ve sanayi odalarından perakendecilere, zincir marketlerden farklı sektörlere kadar destek artıyor.

Bakan Bolat’ın 5 Ekim’de Cumhuriyetin 100. yıl dönümünde marketlerde büyük bir indirim kampanyası beklediklerini açıklamasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, 9 Ekim’deki kabine toplantısının ardından başta zincir marketler olmak üzere tüm esnaf ve işletmeleri enflasyonla mücadeleye teşvik etti. ve indirimler sunarak yaşam masraflarını karşılıyor. Destek vermek için bir davet yapmıştı.

Bu davetlerin ardından iş dünyasından kampanyaya katılım hızla arttı.

S Onlarca tatlıcı dükkanı vardı

Baklava ve Tatlıcılar Derneği Başkanı Mehmet Yıldırım, yaptığı yazılı açıklamada, “BAKTAD olarak Ticaret Bakanımız Ömer Bolat’ın 2020 yılı münasebetiyle yaptığı indirim çağrısında öncü kurumlardan biri olduğumuzu kamuoyuna ilan ediyoruz. Cumhuriyetin 100’üncü yılı. Bakanlığımızın bu çağrısı üzerine derneğimize üye firmalar 1″Ay boyunca mağazalarında yüzde 10 indirimli satış yapacaklar. BAKTAD dün olduğu gibi bugün de milletimizin ve devletimizin yanındadır.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu