Haber

Beşiktaş, Rsports dünya şampiyonasında 3. oldu

Beşiktaş Jimnastik Kulübü çatısı altında kurulan ve Maximum sponsorluğunda kurulan Beşiktaş Rsports takımı, ABD’de düzenlenen dünya şampiyonasında üçüncü oldu.

Dünyada 3 bin 294 takım arasından ilk 100’e girerek play-off aşamasına gelen tek Türk takımı olan Beşiktaş Rsports, Houston’da düzenlenen FRC (FIRST Robotics Competitions) Dünya Şampiyonası Newton Divison’da üçüncü, 19-22 Nisan’da ABD. büyük başarı elde etti.

Konuyla ilgili açıklama Futbol A.Ş Beşiktaş Futbol Altyapı, Kadın Futbolu ve Espordan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Fidan , ” İlklerin takımı Beşiktaş olarak bir ilke daha imza atmanın gururunu yaşıyoruz. Beşiktaş Rsports, Türkiye’de spor kulüpleri arasında robotik grubuna sahip ilk grup olmanın yanı sıra, uluslararası arenada mücadele ettiğimiz FIRST Robotik Müsabakalar Dünya Şampiyonası’nda 3. oldu. Türkiye’nin tanıtımına değerli katkılar sağlayan bu başarı, Beşiktaş’ın büyüklüğünü de elbette tüm dünyaya ispatlamıştır. Bu başarının en büyük mimarı Erman İpçi’yi ve sporcularımızı canı gönülden kutluyorum.”

Beşiktaş Espor Menajeri Erman İpçi“Misyonumuz, gençlere sadece fiziksel değil aynı zamanda zihinsel ve teknolojik beceriler kazandırmaktır.

Beşiktaş Rsports; Houston, Teksas’ta düzenlenen FIRST Robotics Competition Dünya Şampiyonası’nda büyük başarı elde etti. Ülkemize üçüncülükle dönerken, bizleri destekleyen başta İş Bankası olmak üzere tüm sponsorlarımıza, yöneticilerimize, destekçilerimize ve tabii ki çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu