Haber

Bilecik’teki ‘İlk Evim’in sahipleri belli oldu

Sedat CEYLAN / BİLECİK (İGFA) –Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya, Milletvekili Selim Yağcı, AK Parti İl Başkanı Serkan Yıldırım, MHP İl Başkan Yardımcısı Sercan Gür’ün yanı sıra vatandaşlar, Atatürk Spor Salonu’nda noter huzurunda kura çekti.

İlk kurayı çeken Vali Kızılkaya, o dönemde ailesinin TOKİ sayesinde konut sahibi olduğunu ve bu sevincin anlamını çok iyi bildiğini ifade etti. Öğrencilerin yaşadığı 500 kişilik yurt, vatandaşların şifa bulduğu sağlık merkezleri, ibadethaneler, modern eğitim merkezleri, ekonomimize can katan ticaret merkezleri ve birçok altyapı projesini, kamu kurumunu tamamlayarak hizmete açtığını söyledi. binalar ve sosyal tesisler.

İlk Konutum Projesi kapsamında Bilecik’te yapılacak konutlarla vatandaşların yeni konutlarına kavuşacağını belirten Vali Dr. Kızılkaya, “Yapılacak TOKİ konutları ile toplam 1.377 yeni konut sahibi Bilecik Merkez’de 200, Söğüt’te 150, Osmaneli’de 287, Bozüyük Dodurga’da 80, Pazaryeri’nde 100, İnhisar’da 121 ve Bayırköy’de 99 olmak üzere toplam 1’i noter huzurunda çekilecek. kura ile belirlenecektir. Bu da 1,37 aile demek. Ailelerimizin bir an önce evlerine kavuşmasını ve yeni evlerinde nice güzel anılar biriktirmelerini diliyorum” dedi.

Çekilişte isimleri çekilen vatandaşların sevinci dikkatlerden kaçmazken, bazı vatandaşların ise memnuniyetten gözyaşlarına engel olamadıkları görüldü.

haber-atasehir.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu