Haber

Bilecik’ten deprem bölgesine yardımlar sürüyor

Bilecik’te, Kahramanmaraş merkezli “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerden etkilenen Akdeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki 10 ilde hayatta kalanlara yönelik insani yardımlar sürüyor.

Bilecik Valiliği ve Bilecik Belediyesi koordinasyonunda başlatılan yardım kampanyası kapsamında giyecek, gıda, yorgan ve yatak, battaniye ve çadır gibi yardım malzemeleri, Atatürk’e, SporSalonu ile birlikte Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde toplanıyor.

Çeşitli kurum ve kuruluşların çalışanları tarafından paketlenen yardım malzemeleri gönüllülerin yardımıyla bölgeye gönderiliyor.

Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri de yardımlarda bulundu. Odadan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Düzenlenen yardım kampanyasından sonra 3 kamyon ve 2 konut tipi konteyner, yatak, halı, tüplü ve elektrikli ısıtıcı, tüp, yorgan, battaniye, kışlık giysi, bot, eldiven, su, ekmek ve çeşitli gıda maddeleri ile kişisel ihtiyaçlar ulaştırılacak. Bozüyük Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada, “Oda olarak iki büyük depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun.”

haberpulumur.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu