Haber

Çiğli Belediyesi Depremzedeler İçin İrtibat Birimi Kurdu

Çiğli Belediyesi, Kahramanmaraş ve çevre illerden İzmir’e gelen ve depremin yıkıcı etkisini derinden hisseden depremzedelerin ihtiyaçlarını tek merkezden analiz etmek için Depremzedeler İrtibat Birimi kurdu.

Başkan Utku Gümrükçü liderliğinde depremin yaralarını sarmak için seferberlik ilan eden Çiğli Belediyesi, başta kadın, çocuk, genç, yaşlı ve engelli olmak üzere depremzedelerin ulaşımında uyumun sağlanması amacıyla Deprem Mağdurları İrtibat Birimi kurdu. Deprem nedeniyle bir süre İzmir’e gelen vatandaşlar. İrtibat Birimi’nde barınma, beslenme ve tedavi gibi temel ihtiyaçların uyumunun yanı sıra ruhsal pekiştirme de sağlanacak. Takviye almak isteyen depremzedeler, 0232 935 55 35 (2317) numaralı sınırdan Çiğli Belediyesi Depremzede İrtibat Birimi’ne ulaşabilecek.

Başkan Gümrükçü: “Deprem mağdurlarını yalnız hissettirmeyeceğiz”

Depremzedeler İrtibat Birimi’nin işleyişi hakkında bilgi veren Lider Gümrükçü, “Çiğli Belediyesi olarak deprem bölgesinde yürütülen çalışmalara tüm imkanlarımızla destek oluyoruz. Bu çalışmalara ek olarak, deprem nedeniyle İzmir’e gelen depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması ve hayata kazandırılması konusunda gerekli yönlendirmeleri yapmak üzere İrtibat Birimi’ni kurduk. Belediyemize başvuran tüm vatandaşlarımızın talep ettiği hizmete ulaşma noktasında kurum ve kuruluşlarla uyum sağlayacağız. Bu güçlü süreci bir an önce atlatmak için üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

zilehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu