Haber

Emekli Büyükelçi Selim Yenel’den Kızılay Açıklaması: “Bu Çadırları Bu Depremden Sonra Sattılarsa Durum Ciddi”

Emekli Büyükelçi Selim Yenel, depremin ardından Kızılay’ın AHBAP Derneği’ne çadır sattığı, Türkiye’ye yardıma gelen bazı yabancı ülkelerin de talepleri üzerine çadır aldıkları iddiasıyla ilgili olarak, “Bunlar eleştirilmesi gereken konular. Acaba merak ediyorum. Daha önce bu çadırları sattılar mı, bir şey diyemem çünkü sattılar mı bilmiyorum ama bu depremden sonra sattılarsa durum vahim” dedi.

Gazeteci Tülin Daloğlu, KRT TV’de yayınlanan ‘Dünyanın Gözleri’ programında emekli Büyükelçi Selim Yenel’i ağırladı. Programda, Kızılay depreminin ardından AHBAP Derneği’ne 46 milyon liraya 2050 çadır satışı gündeme geldi.

“SADECE ARKADAŞLAR DEĞİL, TÜRKİYE’NİN YARDIMINA ÇALIŞAN YABANCI ÜLKELER DE TÜRKİYE’DEN ÇADIR SATIN ALDI”

Tülin Daloğlu, “Hafta sonu çıkan skandallardan biri de çadırları sivil toplum kuruluşu AHBAP’ın Kızılay’dan satın almasıydı. Şimdi bir şey daha var, Ankara’da bir grup büyükelçiyle görüştüm. hafta sonu ve bu sohbette isimlerinin verilmesine izin vermediler.Sohbetin kuralları böyleydi.Türkiye’nin yardımına koşan ülkelerin hepsi son derece insani duygularla hiçbir karşılık beklemeden geldiler ve vatandaşlarımızı geri çektiler. O enkazın altından çıkıp bize yardıma koştu ama öğrendim ki sadece AHBAP değil, Türkiye’nin yardımına gelen yabancı ülkelerden de çadır isteniyor ve bu çadırların talep edildiği bazı ülkeler Türkiye’den bu çadırları satın almış. bunu duyunca yüzüm düştü, gözlerim yere düştü, ne diyeceğimi bilemedim.

“BU DEPREMDEN SONRA SATILDILARSA DURUM ÖNEMLİ”

Emekli Büyükelçi Selim Yenel şunları söyledi:

“Sonuçta Kızılay ile ilgili çok yorum yapılıyor ve çok yanlış yapılıyor. AHBAP’a satılması, diğer ülkelere satılması sizin dediğiniz gibi çok kritik konular bunlar. Acaba bu çadırları yeni mi sattılar yoksa sattılar mı? Daha önce bunları bilmediğim için bir şey diyemem. Bu depremden sonra sattılarsa durum vahim” dedi.

salipazariajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu