Haber

İmamoğlu’nun Mitinginden Dönen Genç Saldırıya Uğradı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Pendik mitinginden dönen vatandaşlar, AK Parti’den olduğu iddia edilen bir grubun saldırısına uğradı. Yaralanan bir kişi hastaneye kaldırıldı. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, ‘Biliyorsunuz, o gençlere attığınız her yumruğun hesabını kanun önünde soracağım’ diye tepki gösterdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı ve Millet İttifakı’nın başkan yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu, bugün Pendik’te miting düzenledi.

Mitingden dönen bir grup genç saldırıya uğradı. AK Parti seçim bürosundaki şahısların gençlere saldırdığı iddia edildi. Çok sayıda kişi yaralanırken, bir kişi Marmara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

İşte saldırının görüntüleri ?

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, hastaneye kaldırılan kişiyi arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti. Olaya sosyal medya hesabından da tepki gösteren Kaftancıoğlu, şunları söyledi:

“Pendik’teki coşkuyu görünce kaybedeceğini bile bile AKP irtibat bürosundan çıkarak gençlerimize saldıranlar! Bilin ki, o gençlere atacağınız her yumrukta hukuka hesap vereceğim… Unutmayın ki bizim gençlerimiz ustadır, güçlü olmadıkları için değil, provokasyonlarınıza gelmeyin!”

habercigli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu