Haber

Mahmut Tanal jandarmayı kovaladı: Fişi takamazsınız

Muğla’daki Akbelen Ormanı’nda maden sahasının genişletilmesi için ağaç kesimi yapılmasına tepkiler sürüyor.

Artı TV’den Umut Taştan’ın haberine göreAğaçlık bölümde bekleyen İkizköylülere takviye yapmak için bölgeye giden CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, jandarma ekipleriyle tartıştı.

Bölgeye gelenlerin kimlik bilgilerinin bir kağıda yazılarak toplanmasına karşı çıkan Tanal, “Bunu yapamazsınız, dosyalıyorsunuz” dedi.

Jandarma astsubay, “Buraya gelenleri sorgulamam gerekiyor. Girenler arasında aranan olup olmadığını nasıl anlayacağım?”

Listenin fişleme olduğunu söyleyen Tanal, “GBT yapıyorsun, fişleme yapamıyorsun” diyerek astsubayın elinden listeyi almaya çalıştı ve mahkeme kararının gösterilmesini istedi.

Kendisiyle barışan astsubayın peşine düşen Tanal, “Bu üniformaya yazıklar olsun. Bu üniformanın sahibi kanuna uygun hareket ediyor, eşkıya gibi davranamazsın. Listeyi bana ver” diye bağırdı.

Daha sonra listeyi alan başka bir jandarma listeyi alıp kaçmaya başladı. Tanal koşarak jandarma görevlisini takip etti.

TANAL: DELİLLERİ YOK ETMEK İÇİN KAÇTILAR

Görüntüleri Twitter hesabından paylaşan Mahmut Tanal, listeleri hukuka aykırı olduğu için talep ettiklerini, başvuruya ilişkin mahkeme kararının açıklanmadığını belirtti. Tanal şu ​​sözleri paylaştı:

“Akbelen Ormanı’nda vatandaşın dosyalandığı hukuka aykırı olarak jandarmadan alınan kaçak belgeleri istedik. Rastgele bir mahkeme kararı sunmadıkları için bu dosyalama belgelerini vermediler ve kaçtılar. delilleri yok etmek için uzaklaştık. biz bu hukuksuz belgelerin peşine düştük. ergenekon ve balyoz süreçlerinde bu tür sistemleri çok gördük. hukuka aykırı emirleri verenler de, uygulayanlar da haksız. ben bu hukuksuz belgelerin peşindeyim. …” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu