Haber

‘Piyangoyla dolandırıcılık’ operasyonu: 11 gözaltı

ZONGULDAK merkezli 5 ilde ‘cep telefonu çekilişi’ adı altında dolandırıcılık yapan şebekeye düzenlenen operasyonda 11 kişi gözaltına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, sosyal medya üzerinden ‘cep telefonu çekilişi’ adı altında yapılan dolandırıcılık şebekesine yönelik çalışma başlattı. Şebekenin 30 kişiyi 1.5 milyon TL dolandırdığı belirlendi. Şebekenin oldukça etkileşimli sosyal medya sayfalarından yeni çıkan cep telefonları için çekiliş düzenlediği belirlendi. Kazananlara ‘Piyangoyu kazandınız, 390 lira ödemeniz gerekiyor’ mesajı gönderen şebekenin, ardından gümrük giriş ve vergi gibi ek ödemeler için binlerce TL talep ettiği ortaya çıktı. Şebekenin ‘İşlemler tamamlandığında paranızı iade edeceğiz’ diyerek mağdurları ikna ettiği ve birçok kez para aldığı da belirlendi. Şikayetçi olan 30 mağdurdan birinin 89 bin TL dolandırıldığı belirlendi.

5 ŞEHİRDE OPERASYON Zonguldak merkezli İzmir, Eskişehir, Kahramanmaraş ve Osmaniye’de düzenlenen operasyonda 2 aylık takibin ardından 11 kişi gözaltına alındı. Zanlıların adreslerinde yapılan aramalarda 13 sim kart, 12 cep telefonu, 15 banka kartı, 1 dizüstü bilgisayar ve 30 sayfalık para işlemleri içeren bir defter ele geçirildi.

Şüpheliler EG, Ş.K., MK, Ö.T., BY, Y.Ç., MY, MB, S.Ö., A.Ö. ve MB, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

haber-ayvalik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu